SON DAKİKA

MedyaSu.com

Bülent Tezcan’dan Başbakan Yıldırım’a: 15 Temmuz’da Çankırı Tüneli’nde ne işin vardı?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, katıldığı bir televizyon programında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ’15 Temmuz gecesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun neden Atatürk Havalimanı’nda beklemediği’ yönündeki ifadelerine dair soruları yanıtladı.

Bülent Tezcan’dan Başbakan Yıldırım’a: 15 Temmuz’da Çankırı Tüneli’nde ne işin vardı?
Bu haber 11 Nisan 2017 - 16:26 'de eklendi ve 388 kez görüntülendi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun darbe gecesi Atatürk Havalimanı’nda darbecilerle iletişim kurduğu iddialarının iftira olduğunu dile getiren CHP Genel Başkan yardımcısı Bülent Tezcan, şu ifadeleri kullandı: “Bunun en önemli tanığı da Sayın Hayati Yazıcı’dır. 1A koltuğunda sayın genel başkan (Kılıçdaroğlu), 1B koltuğunda sayın Hayati Yazıcı vardır. Sayın Hayati Yazıcı’ya, ‘hiç endişeniz olmasın darbeye karşıyız, birlikte mücadele edeceğiz’ diyen odur.”

Tezcan darbe girişimi gecesinde yaşanılanlara ilişkin iddialara şu ifadelerle yanıt verdi:

“Meclise ilk gelen 3 milletvekilinden biri benim. ‘Milletin tankın üstüne çıkma zamanıdır’ diyen benim. O gece, başını bombaların altına sokanbiziz. Çankırı tüneline gitmedik, Meclise geldik. 15 Temmuz darbe girişimine karşı Türkiye’deki mücadeleyi küçümsetecek açıklamalar doğru değil. O dönem Sayın Cumhurbaşkanı da, Sayın Başbakan da, Sayın Genel Başkanımız da, milletvekilleri de doğru bir duruş gösterdik. O gün bunu takdir ediyordunuz da bugün niye takdir etmiyorsunuz?”

‘BELLİ Kİ PAZARTESİ GÜNÜNE KADAR KONUŞACAK BİR ŞEYLERİ YOK’

“Sayın Genel Başkan, kontrollü darbe meselesini bugün söylemedi. Belli ki pazartesi gününe kadar konuşacak bir şeyleri yok. Sayın Genel Başkan bunu 3 ay önce söyledi. Niye bugün ısrarla dönüp dönüp o küçük cümle tartışılıyor? Çünkü anlatacakları bir şey yok.”

‘DARBE RAPORUNDA YAZILACAKLARIN REFERANDUMU ETKİLEMESİNDEN Mİ KORKUYORSUNUZ?’

“Mesela Genelkurmay Başkanı (Hulusi Akar), MİT Müsteşarı (Hakan Fidan) niye ifade vermiyor, bunu konuşsunlar. Niye darbe komisyonunun işi zorlaştırılıyor, çalışmasına izin verilmiyor? Sayın Cumhurbaşkanının talimatıyla komisyonun süresinin uzatılması engellendi. Komisyon başkanı, ’16 Nisan’dan sonra yazacağız raporu’ diyor. Acaba orada yazacakların referandumu etkilemesinden mi korkuyorsunuz? Bu sır perdesi, her vatandaşın kafasında soru işareti. Samimiyseniz darbe komisyonunu çalıştırırdınız.”

‘BAŞBAKANIN 100 KAT FAZLA KORUMASI VAR, NE İŞİ VARDI ÇANKIRI TÜNELİ’NDE? NİYE MEYDANLARA ATLAMADI?’

“‘Havaalanında beklemedi, gitti’ diyorlar. Sayın Başbakanın, Sayın Genel Başkanın korumalarından yüz katı fazla koruması vardı, ne işi vardı Çankırı Tüneli’nde? Niye meydanlara atlamadı? Tabiki kendisini koruyacak. Devleti yönetenler öncelikle tabiki kendilerini koruma altına almalılar böyle zamanlarda. Sayın Başbakan, Çankırı Tüneli’ne, Sayın Genel Başkan da kendisi için güvenli olan bir yere gitti. Bundan daha doğal bir şey yok.”

‘CUMHURBAŞKANI BOĞAZ KÖPRÜSÜNE Mİ ÇIKTI? VATANDAŞLARA ‘HAVAALANLARINA GİDİN’ DEDİ’

“Sayın Cumhurbaşkanı kalkıp, tankların meydanda toplandığı İstanbul’da Boğaz Köprüsü’nün üstüne mi çıktı? Vatandaşlara ‘havaalanlarına gidin’ dedi. Vatandaş gidip kontrol sağlandıktan sonra devletin güvenlik güçleri güvenliği sağladıktan sonra gitti oraya. Yapılması gereken budur zaten. Yani ben kendi can güvenliğimi sağlama alayım, devletin 6 bin polisiyle kendimi koruma altına alayım ama ana muhalefet lideri kendisini güvenli alana çekmeden sokakta yürüsün diyorlar.”

‘KASETLE GİDECEK NE DEMEK? CUMHURBAŞKANI’NIN ELİNDE KASET Mİ VAR?’

“‘OHAL darbenin siyasi ayağının saklanmasının aracıdır’ dedik ve onun için uzatıyorlar… Cumhurbaşkanı ‘kasetle geldi kasetle gidecek’ dedi. ‘Kaset geldi’ iddiasını külliyen rededdiyoruz da ‘kasetle gidecek’ ne demek… Cumhurbaşkanı’nın elinde kaset mi var? Bunu Türkiye kamuoyununun takdirine bırakıyoruz.”

izmir escort

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA