SON DAKİKA

MedyaSu.com

Sular ısınıyor: Kuzey Kore ABD’ye meydan okudu

Kuzey Kore’den Kore Yarımadası’na USS Carl Vinson uçak gemisi ve başkaca savaş gemilerini gönderen ABD’ye ‘savaşa hazırız

Sular ısınıyor: Kuzey Kore ABD’ye meydan okudu
Bu haber 11 Nisan 2017 - 13:28 'de eklendi ve 164 kez görüntülendi.

Pyongyang Yönetimi’ne bağlı Kore Merkezi Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre; Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, “Ölçüyü aşan eylemlerinin neden olacağı “katastrofik sonuç”lardan tamamen ABD’yi sorumlu tutacağız. Kuzey Kore, ABD tarafından arzulanan her savaş şekline karşı koymaya hazırdır” dedi.

İLGİLİ HABERABD'den flaş hamle! Suriye'den sonra şimdi de...ABD’den flaş hamle! Suriye’den sonra şimdi de…

ABD Başkanı Donald Trump, Financial Times gazetesine verdiği bir mülakatta, “ABD’nin Kuzey Kore sorununu tek başına çözebileceğini” ifade etmişti.

Trump Yönetimi, Kuzey Kore’nin teşkil ettiği nükleer tehdit konusunda duyulan kaygıyı tekrar tekrar dile getirdi.

Akabinde 8 Nisan’da donanmaya ait bir vurucu gücü Avustralya yolundan çevirerek, Kore Yarımadası’na göndermişti.

İLGİLİ HABERGerilim tırmanıyor! Trump resmen tehdit etti

Dışişleri Sözcüsü, Washington’ın Kuzey Kore’deki füze alanlarına karşı ön alma saldırıları düzenleme ihtimali üzerinden Pyongyang’ın nükleer programını meşrulaştırmaya çalıştı.

Koreli Sözcü, “En güçlü silahlarımızla kendimizi provokatörlere karşı savunmak için en sert şekilde karşı koyacağız” dedi.

SURİYE OPERASYONUNA DA ÇOK SERT TEPKİ GÖSTERDİ

Öte yandan, Kuzey Kore, İdlib’de kimyasal saldırı düzenlediği öne sürülen Şam rejimine yönelik ABD saldırısına en sert tepki gösteren ülke olarak kayıtlara geçmişti.

Operasyonu “affedilmez bir saldırı eylemi” olarak nitelendiren Pyongyang Yönetimi’nden gelen açıklamada, “Bu olay, Kuzey Kore’nin nükleer silah geliştirmekte milyon kez haklı olduğunu gösterdi” ifadesi yer almıştı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA