SON DAKİKA

MedyaSu.com

Eski Bir Microsoft Mühendisinin Programcılara Tavsiyesi: Yazı Yazmayı Öğrenin

Harika bir yazılımcı olabilirsiniz, ama düzgün şekilde yazı yazmayı da bilmeniz, işinizi yöneticilere ve potansiyel müşterilere daha iyi anlatmanıza katkı sağlar.

Eski Bir Microsoft Mühendisinin Programcılara Tavsiyesi: Yazı Yazmayı Öğrenin
Bu haber 15 Nisan 2017 - 13:43 'de eklendi ve 136 kez görüntülendi.

Herhangi bir alanda, programlama gibi bir alanda dahi, başarıyı bulmak nadiren tek bir beceriye bağlıdır. Bu yüzden de DocuSign’ın yeni kıdemli mühendisi Mike Borozdin, tüm bilgisayar programcılarına, kodlama becerilerine ilaveten dil bilgisi becerilerini geliştirmelerini tavsiye ediyor.

Harika bir yazılımcı olabilirsiniz, ama düzgün şekilde yazı yazmayı da bilmeniz, işinizi yöneticilere ve potansiyel müşterilere daha iyi anlatmanıza yardımcı olur. Uzun yıllar Microsoft’ta çalışmış bir mühendis olan Borozdin, Business Insider’a şunları söylüyor:

“Yazılım dünyasındaki insanlara tek bir tavsiyede bulunabilirim, o da yazmaları. Nasıl yazılacağını öğrenin… Oldukça faydalı bir şey. Kendinizi nasıl ifade edeceğinizi bilmelisiniz. Çoğu mühendis için, çıkıp topluluğa konuşmak gerçekten zordur… Başarılı bir yazılım oluşturduğunuzda, muhtemelen Java veya Objective C yazacağınız kadar normal dilde yazı da yazmanız gerekecek. DocuSign’da, internette yayılan birçok yazılım yazdım, insanlar beğendi ve daha fazla kullanmak istedi. Ve bu yüzden, büyük olasılıkla 10 katı kadar da dökümantasyon ve açıklama yazdım, soruları paragraflar halinde cevapladım.”

Dahası, nasıl yazı yazılacağını bilmek, çalışmanız için hak ettiğiniz övgüyü almanızı kolaylaştırır. Borozdin, işi yöneticisine devrettiği ve uygulamaya alınan şeyin kendi fikri olduğu açık olmadığı için işin onun tarafından yapıldığının bilinmedi zamanları hatırladığını belirtiyor. Eğer kodlarla yazmayı biliyorsanız, ilk öğrendiğiniz yazılı dille de biraz daha fazla zaman geçirmek iyi bir fikir olabilir.

Kaynak adres : http://trend.mynet.com/eski-bir-microsoft-muhendisinin-programcilara-tavsiyesi-yazi-yazmayi-ogrenin-1063392

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA