SON DAKİKA

MedyaSu.com

Google Duo sesli arama özelliği dünyaya yayılıyor

Google’nin video arama özelliği sunan uygulaması Google Duo, bir süredir sesli arama özelliğine sahipti. Şimdi ise uygulamanın sesli arama özelliği dünyaya yayılıyor.

Google Duo sesli arama özelliği dünyaya yayılıyor
Bu haber 15 Nisan 2017 - 12:56 'de eklendi ve 139 kez görüntülendi.

Google tarafından geliştirilen ve yayınlanan Google Duo, ilk duyurulduğunda sadece video aramalar yapmaya yarayan bir uygulamaydı. Ancak kullanıcılardan gelen talepler doğrultusunda firma, uygulamaya sesli arama özelliğinin de geleceğini geçtiğimiz yıl duyurmuştu. Bu özellik geçtiğimiz ay ilk olarak Brezilya’daki kullanıcılara sunulmuştu. Artık özelliğin kullanım alanı genişliyor. Zira Google Duo sesli arama özelliği dünyaya yayılıyor.

Uygulamanın baş mühendisi, Google Duo’ya sesli arama özelliği geldiğini attığı tweet ile duyurdu. Artık bu özellik, dünyanın her yerindeki Google Duo kullanıcısı tarafından kullanılabilecek. Ancak sesli ya da videolu arama yapmanız için karşı tarafında da uygulamaya sahip olması gerektiğini hatırlatalım.

Google Duo sesli arama özelliği sunsa da, markette birçok benzer uygulama var

Konuşmalarını internet üzerinden yürütenler için sesli ve videolu arama sunan birçok uygulama ve program bulunuyor. Whatsapp Messenger ve Facebook Messenger bunların içinde en popüler olanları. Google’nin bir başka uygulaması Hangouts da sesli arama özelliğine sahip. Google Duo da bu seçenekler arasına eklendi.

Kaynak adres : http://www.mynet.com/teknoloji/google-duo-sesli-arama-ozelligi-dunyaya-yayiliyor-2987655-1

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA