SON DAKİKA

MedyaSu.com

Avustralya Dışişleri Bakanı Bishop: Kuzey Kore’nin nükleer silah programı bizim için tehdit.

Avustralya Dışişleri Bakanı Bishop, “Kuzey Kore’nin nükleer silah programı Avustralya için ciddi tehdit.” açıklamasında bulundu..

Avustralya Dışişleri Bakanı Bishop: Kuzey Kore’nin nükleer silah programı bizim için tehdit.
Bu haber 18 Nisan 2017 - 12:45 'de eklendi ve 121 kez görüntülendi.

Avustralya Dışişleri Bakanı Julie Bishop, Kuzey Kore’nin hafta sonu yaptığı başarısız füze denemesini ve bölgede artan gerginliği AM Radyosu’na değerlendirdi.

Julie Bishop, ABD’nin strateji değişikliğini desteklediklerini ve askeri harekat dahil tüm seçeneklerin masada olduğunu vurguladı. Kuzey Kore’nin füze programını sürdürmesine izin verilmesi halinde Avustralya’yı vurma potansiyeline sahip olabileceğini ifade eden Bishop, “Kuzey Kore’nin nükleer silah programı Avustralya için ciddi tehdit.” dedi.

Bölgedeki yükselen gerilimin, Kuzey Kore’nin tutumundan kaynaklandığına dikkati çeken Bishop, “Kuzey Kore, bölgesel ve küresel barış için yarattığı tehdidi büyük ölçüde artırdı. Gerginliklerin artması tamamen Kuzey Kore’nin kışkırtıcı davranışlarından kaynaklanıyor.” diye konuştu.

Kuzey Kore’nin BM Daimi Temsilci Yardımcısı Kim In Ryong, BM’de düzenlediği basın toplantısında, ABD’nin bölgede gerilimi tırmandırdığını savunarak termonükleer savaşın her an çıkabileceğini açıklamıştı.

ABD Savunma Bakanlığı, Kuzey Kore’nin hafta sonu başarısız bir füze denemesi yaptığının tespit edildiğini bildirmişti.

AA

Kaynak adres : A HABER

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA