SON DAKİKA

MedyaSu.com

Başbakan Binali Yıldırım: YSK’nın kararı kesin, söz bitti!.

Başbakan Binali Yıldırım, “Milletin zamanını israf etmenin manası yok. YSK’nın kararı kesindir, söz bitti. Bunun üstüne herhangi bir yargı yolu yoktur.” dedi..

Başbakan Binali Yıldırım: YSK’nın kararı kesin, söz bitti!.
Bu haber 21 Nisan 2017 - 15:43 'de eklendi ve 158 kez görüntülendi.

Başbakan Yıldırım, Ankara’da cuma namazı çıkışı, basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

BAŞBAKAN YILDIRIM’DAN CHP’YE DANIŞTAY TEPKİSİ

CHP’nin Yüksek Seçim Kurulu’nun () kararıyla ilgili Danıştay’a başvuracağı yönündeki kararını değerlendiren Başbakan Yıldırım, şunları söyledi:

“Millete gittik. Kararı millet verdi. Milletin kararını mahkemelerde şikayetle düzeltmek, demokrasinin bir yolu değildir. Tabi ki itiraz hakkını sadece CHP değil, herkes kullanma durumundadır. Kullanmak isterse buna diyecek bir şeyimiz yoktur; ama millet, sözünü söylemiştir. Yüzde 25 milyon 200 bine yakın vatandaşımız ‘evet’ vermiş, 23 milyon civarında vatandaşımız da ‘hayır’ demiştir. ‘Evet’ sonucu böylece tecelli etmiştir. Bu meselenin, milletin iradesine, kararına rıza göstermemek; demokrasiye gerektiğine kadar inanmamak anlamına gelir. Çözümü başka mecralarda, başka yerlerde arama anlamına gelir. Bunlar beyhude gayretlerdir. Milletin zamanını daha fazla israf etmenin bir manası yoktur. Esasen YSK, yapılan her seçimle ilgili itirazları karara bağlar ve mesele biter. Seçimler konusunda YSK’nın verdiği karar kesindir. Bunun üzerine herhangi bir yargı yolu yoktur. Buna rağmen gayet tabi istedikleri yere gidebilirler. Neticede, milletin kararının üzerine hiçbir mahkeme, karar ihdas edemez”

“ANA MUHALEFET PARTİSİNDE KİM SON SÖZÜ SÖYLÜYOR, ANLAMIŞ DEĞİLİZ”

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın referandum sonuçlarına ilişkin ‘Maç bitmedi. Ofsayttan gol atıldı iddiası var. Maç devam ediyor, daha ikinci devre var’ açıklaması hakkında görüşleri sorulan Başbakan Yıldırım, “Yenilen pehlivan güreşe doymaz. Onlar eğer böyle bir yol benimsiyorsa bu demokratik bir yol değildir. Milletin kararını sindirmemek anlamına gelir. Bu da ana muhalefet partisine yakışmaz. Ana muhalefet partisinde kim son sözü söylüyor, onu da anlamış değiliz. Bugünlerde ana muhalefet partisinde herkes ayrı bir telden çalıyor. Tam bir kakafoni hakim” diye konuştu.

Başbakan Yıldırım’ın açıklamalarını izlemek için TIKLAYIN

Kaynak adres : A HABER

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA