SON DAKİKA

MedyaSu.com

HTC U (Ocean) tanıtım tarihi açıklandı!

HTC’nin yeni amiral gemisi modeli için ilk somut adım atıldı. Tayvanlı teknoloji devi HTC U (Ocean) için tarih verdi. İşte detaylar.

HTC U (Ocean) tanıtım tarihi açıklandı!
Bu haber 26 Nisan 2017 - 9:10 'de eklendi ve 102 kez görüntülendi.

HTC’nin bir süredir HTC U isimli amiral gemisi modeli üzerinde çalıştığı biliniyordu. Her ne kadar Tayvanlı teknoloji devi zaman zaman bu durumla çelişen açıklamalarda bulunsa da telefon hakkında ortaya çıkan sızıntılar bu durumun en net göstergesiydi.

HTC bu senenin başalarında U Ultra ve U Play isimli iki model tanıtmıştı. Bu modellerden U Ultra SD 821’den aldığı güçle amiral gemisi sınıfına göz kırparken, U Play ise orta segmente hitap eden bir model olarak dikkat çekiyordu.

Bu ikilinin ardından Tayvanlı akıllı telefon üreticisinin SD 835’li bir amiral gemisi modeli çıkarıp çıkarmayacağı da soru işareti haline gelmişti. Çünkü HTC cephesinden yapılan ani çıkışlarda, akıllı telefon sektöründe rekabetin çok fazla olduğu, VR sektörüne ağırlık verileceği gibisinden söylemler mevcuttu.

Öte yandan HTC 11 isimli bir modelin gelmeyecek olması da net bir dille ifade edilmişti. Haliyle bu kadar söylentinin ardından, HTC’nin yeni bir amiral gemisi modeli üzerinde çalışıp çalışmadığı da tartışmalara zemin hazırladı.

Nitekim Tayvanlı akıllı telefon üreticisinin resmi Twitter hesabından yapılan açıklama ile HTC U’nun varlığı da kesinlik kazanmış oldu. HTC yeni amiral gemisi modelini 16 Mayıs’ta tanıtacağını açıkladı.

Squeeze for the Brilliant U. 05.16.2017 https://t.co/89OuHXbBlt pic.twitter.com/jLaeFD2wMW
— HTC (@htc) 20 Nisan 2017

Telefonun tam isminin HTC U mu yoksa HTC U Ocean mı olacağı ise henüz netlik kazanmış değil.

Kaynak adres : Mynet

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA