SON DAKİKA

MedyaSu.com

Adil El Cubeyr: Esad gitsin, İran Ortadoğu’yu karıştırmayı bıraksın.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil Cubeyr Moskova’da Rus meslektaşı Lavrov ile görüştükten sonra Riyad’ın Beşer Esad’ın görevi bırakması gerektiğine inandığını söyledi. Cubeyr ayrıca İran’ı uyarararak ‘Ortadoğu’yu karıştırmayı bırakmalılar’ dedi..

Adil El Cubeyr: Esad gitsin, İran Ortadoğu’yu karıştırmayı bıraksın.
Bu haber 27 Nisan 2017 - 13:50 'de eklendi ve 124 kez görüntülendi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov ile görüşen Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil El Cubeyr Riyad’da yaptığı basın toplantısında, Riyad’ın İran’ın Ortadoğu’yu karıştırmayı bırakmasını istediğini söyledi.

El Cubeyr Kazakistan’daki Rusya destekli barış görüşmelerine olumlu bir yorum yaparak, İran, Türkiye ve Rusya’nın sponsorluğundaki görüşmelerde katılımcı listesinin genişletilmesine gerek olmadığını söyledi.

Esad’ın rolü konusunda Riyad ile Moskova arasında anlaşmazlıkların olduğunun çok iyi bilinmesine rağmen, Esad’ı desteklemeyi bırakma çağrısına rağmen Moskova bu çağrıları reddederek onun geleceğini seçimlerle belirlenmesi gerektiğini söyledi. Lavrov, Suriye krizine çözüm bulunması söz konusu olunca aşılmayacak bir görüş ayrılığının bulunmadığını söyledi.

Kaynak adres : Hürriyet

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA