SON DAKİKA

MedyaSu.com

Google ve Huawei, Nexus 6P yüzünden sıkıntıda

Nexus 6’da yaşanan bootloop ve batarya sorunları Google’ı sıkıntıya soktu. Telefonun üreticisi olan Huawei de bu sıkıntılardan nasibini aldı.

Google ve Huawei, Nexus 6P yüzünden sıkıntıda
Bu haber 27 Nisan 2017 - 9:59 'de eklendi ve 125 kez görüntülendi.

Google’ın 2015 yılında satışa çıkardığı akıllı telefonu Nexus 6P şirketin başını bir hayli ağrıtacak gibi duruyor. Üstelik 6P yüzünden sıkıntıya girecek tek şirket Google olmayacak. Telefonu üreten Çinli telefon üreticisi Huawei de topun ağzında. Nexus 6P’da yaşanan bootloop ve batarya boşalma sorunlarından dolayı telefonu kullanamaz hale gelen insanlar, bir araya gelerek Google ve Huawei’ye dava açtı.

Google ve Huawei’ye karşı açılan bu davada, telefonun sonsuz bir bootloop döngüsüne girdiği ve bu yüzden kullanılamaz hale geldiği iddia ediliyor. Bir süredir gündemde olan bu bootloop sorunları sonunda Google’ı bir toplu dava ile karşı karşıya bıraktı.

Çünkü kullanıcılar bir türlü düzeltilemeyen bu sorunun Google’ın hatasından dolayı kaynaklandığını iddia ediyor. Üstelik davacılara göre Google garanti süresi dolmamış telefonları düzeltme konusunda gerekli adımları atmadı. Servise götürüldüğünde düzeltildiği söylenerek geri verilen birçok telefon yine bootloop sorunları yaşamış.

Ayrıca bazı kullanıcılar da telefonun bataryasının kendi kendisine boşalmasından şikayetçi. Ne Google ne de Huawei bu sorunları henüz resmi olarak kabul etmedi. Ancak açılan bu yeni dava ile birlikte iki şirket bu sorunlar yüzünden sorumluluk almak zorunda kalabilir.

Kaynak adres : Mynet

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA