SON DAKİKA

MedyaSu.com

Ömer Asaf’ın tedavisi için 2 milyon TL gerekli

Ömer Asaf’ın tedavisi için 2 milyon TL gerekli

Ömer Asaf’ın tedavisi için 2 milyon TL gerekli
Bu haber 27 Nisan 2017 - 12:07 'de eklendi ve 147 kez görüntülendi.

İsa ÇİÇEK/SAPANCA(Sakarya), (DHA)- SAKARYA’nın Sapanca İlçesi’nde, ‘Spinal Musküler Atrofi Tip 1’ hastası 5 yaşındaki Ömer Asaf Arslan’ın tedavisinde kullanılacak yurt dışından getirilecek ilaçlar için 561 bin 60 dolar gerekiyor. Yaklaşık 2 milyon TL’yi bulan ilaçlar için yardım kampanyası düzenlendi.
Sapanca’da oturan Süleyman ve Derya Arslan çiftinin tek çocuğu Ömer Asaf Arslan’ın 6 aylıkken Spinal Musküler Atrofi Tip 1 hastası olduğu belirlendi. Solunum cihazına bağlı yaşayan Ömer Asaf Arslan’ın tedavisi için kullanılan ilaçların yurt dışından getirilecek olması nedeniyle 561 bin 60 dolar gerekli. Yaklaşık 2 milyon lirayı bulan ilaç parası için yardım kampanyası düzenledi. Bir fabrikada çalışan Süleyman Arslan ile eşi Derya Arslan çocuklarının sağlığına kavuşması için yardımseverlerin desteğini istedi. Ömer Asaf’ın dedesi Ahmet Ayan, şöyle dedi:
“Torunumun hastalığının teşhisi 6 aylıkken gerçekleşti. Daha sonra solunum cihazına bağlandı. O gün bugündür solunum cihazına bağlı yaşamına devam ediyor. Müracaatlarımız sonucu Sakarya Valiliği tarafından düzenlenen yardım kampanyası dahilinde Sapanca Kaymakamlığı desteğiyle torunum için yardım kampanyası düzenlendi. Başta Sakarya Valiliği olmak üzere Sapanca Kaymakamlığı ve kampanyaya destek verecek herkese şimdiden çok teşekkür ederiz.”
Derya Arslan ise, “Yardım bekliyoruz. Allah kimsenin başına vermesin ve kimseyi sağlıkla imtihan etmesin” diye konuştu.

Kaynak adres : Hürriyet

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA