SON DAKİKA

MedyaSu.com

Son dakika! Türkiye’ye siyasi denetim kararı veren AKPM’de şok gelişme!

Türkiye’yi siyasi denetime alma kararını ezici bir çoğunlukla kabul eden AKPM Başkan Yardımcısı Georgiy Logvinskiy, kurumun başkanı Pedro Aframunt’un görevden alınması için işlemlerin başlatıldığını duyurdu. Rus haber sitesi Sputnik’in haberine göre AKPM Başkan Yardımcısı Georgiy Logvinskiy, bir komisyonun, Agramunt’un görevden alınması için yönetmelikte yapılacak değişiklikler üzerinde çalışmaya başladığını ifade etti.

Son dakika! Türkiye’ye siyasi denetim kararı veren AKPM’de şok gelişme!
Bu haber 28 Nisan 2017 - 13:45 'de eklendi ve 147 kez görüntülendi.

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nin (AKPM) bir komisyonunun, kurumun başkanı Pedro Aframunt‘un görevden alınması için işlem başlattığı belirtildi.

Logvinskiy, Agramunt’un görevden alınmasının AKPM’nin yaz oturumunda oylanabileceğini de belirtti.

Daha önce AKPM’de, güven kaybı nedeniyle Agramunt’un kurum adına açıklamaya yapamayacağına ya da bir ziyarette bulunamayacağına karar verilmişti.

AKPM Başkanı Pedro Agramunt’un Rus askeri uçağıyla Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ı ziyaret etmesi bir süredir Strazburg’un gündemini oluşturuyordu.

AKPM’de, Avrupa Birliği’nin resmi politikasına aykırı davranan Agramunt’u cezalandırma yöntemleri tartışıldığı aktarılıyor. AKPM, Türkiye‘nin siyasi denetime alınmasını öngören raporu kabul etmişti. Olağanüstü hâlin mümkün olan en kısa zamanda kaldırılması istenen rapor, Karar 45’e karşı 113 oyla kabul edilmişti.

Kaynak adres : Mynet

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA