SON DAKİKA

MedyaSu.com

ERDOĞAN’DAN ABD’YE REST

ERDOĞAN’DAN ABD’YE REST
Bu haber 19 Mayıs 2017 - 9:20 'de eklendi ve 386 kez görüntülendi.

ERDOĞAN’DAN ABD’YE REST

“SİZE HAYIRLI OLSUN”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Rakka açıklaması

TÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD, Rakka meselesinde çok hassas. Biz dedik ki madem siz Rakka operasyonunu kendiniz yapacaksınız, biz terör örgütleriyle birlikte böyle bir operasyonun içinde olmayız dedik. Ama arkadan şunu da söyledik: Bu terör örgütleri bizim ülkemize bir tehdit oluşturursa bizde düşeni yaparız dedik.

ABD OPERASYONA TERÖRİSTLERLE GİRİYOR

El Bab’da ‘ne işiniz var’ dediler. Onların derdi başkaydı. Biz ‘gideceğiz’ dedik. Münbiç’te ABD, Rusya ve Türkiye olarak insani yardım için kuşatma altına alındı.

Şimdi Rakka meselesi var. ABD ile görüştük. ABD bu konuda çok hassas. Madem Rakka operasyonunu yapacaksınız, biz terör örgütü ile operasyon yapmayız. ABD, YPG ve PYD ile operasyona giriyor. Bize hayırlı olsun demek düşer.

“ANGAJMAN KURALLARI GEREĞİ ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPARIZ”

ABD, Rakka meselesinde çok hassas. Biz dedik ki madem siz Rakka operasyonunu kendiniz yapacaksınız, biz terör örgütleriyle birlikte böyle bir operasyonun içinde olmayız dedik. Ama arkadan şunu da söyledik: Bu terör örgütleri bizim ülkemize bir tehdit oluşturursa bizde angajman kuralları gereği üzerimize düşeni yaparız dedik. Bu şekilde ülkemize verilen sözlerin hiçbiri tutulmadığı gibi tam tersi terör örgütlerine destek verildiği bir tablo ile karşı karşıyayız.

Kaynak A Haber

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA