SON DAKİKA

MedyaSu.com

Facebook’un Wi-Fi Bul Özelliği Herkes İçin Kullanımda

Facebook’un Wi-Fi Bul Özelliği Herkes İçin Kullanımda
Bu haber 03 Temmuz 2017 - 9:35 'de eklendi ve 56 kez görüntülendi.

Facebook Find Wi-Fi Geliyor

Facebook yeni Wi-Fi Bul özelliği şimdi Android ve iOS platformları ile dünyaya yayılıyor. Facebook, bu özelliği son 1 yıldır test ediyordu. Özelliğin adından da anlaşılacağı gibi Find Wi-Fi yani Wi-Fi Bul, işletmelerin sayfalarından Facebook ile paylaştığı yakınlarda bulunan mevcut Wi-Fi erişim noktalarını bulmanızı sağlayacak. Wi-Fi bağlantı noktalarını bulmak için, Facebook uygulamasını açın ve “Daha Fazla > Wi-Fi Bul Aç” yolunu izleyin. Daha sonra bir harita üzerinde en yakın etkin noktalara göz atabilir ve bunları barındıran işletmeler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Wi-Fi bulma özelliği, özellikle uluslararası seyahat ederken her zaman veri bağlantısı bulamayan gezginler için bir nimet olacak. Wi-Fi Bul özelliğini kullanabilmek için “Konum Geçmişi” durumunuzu etkinleştirmelisiniz. Facebook bir blog yazısında şunları söylüyor;

“Geçen yıl bir avuç ülkede Wi-Fi bulma işlemini başlattık ve sadece seyahat eden veya hareket halindeyken hücresel verilerin az olduğu alanlarda yararlı olduğunu tespit ettik.”

Hindistan’da Express Wi-Fi 2 Aydır Kullanılıyor

Bu yılın Mayıs ayının başında Facebook, çevrimiçi erişim sağlamak, uygulamalara erişmek, içeriği indirmek için düşük maliyetli, yüksek bant genişliği alternatifi sağlayarak mobil veri sunumlarını tamamlamak için Hindistan’da Express WiFi hizmetini başlattı.

Kaynak adres : Teknoloji6

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA