SON DAKİKA

MedyaSu.com

Skype, bundan sonra Windows Phone kullanıcılarına hizmet vermeyecek

Teknoloji devi Microsoft, 1 Temmuz tarihinden sonra Windows Phone 8 ve Windows Phone 8.1 kullanıcıları için Skype hizmetini sonlandıracak.

Skype, bundan sonra Windows Phone kullanıcılarına hizmet vermeyecek
Bu haber 05 Temmuz 2017 - 9:58 'de eklendi ve 58 kez görüntülendi.

Önde gelen teknoloji şirketlerinden biri olan Microsoft, kendi çatısı altında birçok markayı bulunduruyor. Bunlardan biri olan Skype için Windows Phone 8 ve Windows Phone 8.1 kullanıcıları için ayrılık vakti gelmiş gözüküyor. 1 Temmuz tarihinden sonra kullanıcılar Skype hizmetlerinden yararlanamayacak.

Firma bu kararına gerekçe olarak, Microsoft’un VoIP platformunu tam özellikleri barındıran anında mesajlaşma çözümüne geçmesinin bir parçası olarak düşünüyor. Bu durumdan dolayı yazılım, Windows Phone tarafında yeni özellikleri desteklemekten çok uzak gözüküyor. Şirket yaptığı diğer bir açıklamayla kullanıcılarına Android telefon veya iPhone gibi cihazları tercih ederek Skype kullanmaya devam edebileceklerinizde vurgulamayı ihmal etmiyor.

Sonuç olarak firma aldığı bu kararla kendi platformunu korumadığı yönündeki eleştirilere daha fazla gerekçe sağlayacak gibi gözüküyor.

Kaynak adres : Mynet

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA