SON DAKİKA

MedyaSu.com

Yolda yürürken elektrik üretin!

İngiltere’de Bird Caddesi, piezoelektrik teknolojisi ile kaplandı. Böylelikle müşterilerin yürüyüşünden elektrik enerjisi üretilebiliyor ve aydınlatma için kullanılabiliyor.

Yolda yürürken elektrik üretin!
Bu haber 05 Temmuz 2017 - 8:46 'de eklendi ve 169 kez görüntülendi.

Londra’da Bird Caddesi, kısa bir süre önce dünyanın ilk akıllı caddesi olma yolunda önemli bir dönüşüm geçirdi. Geleceğin High Street’ini sergilen proje, trafiksiz alışveriş ve yemek deneyimi ile kirliliği önleyen sürdürülebilir Teknolojiyi bir araya getiriyor.

Şirketin V3 panelinin her biri üçgen şeklinde tasarlanmış ve 500 mm kenarlıklara sahip. Yaya akış metriklerini toplayan sistem, her adımı 5 W’lık güce dönüştürme kapasitesinde. Bird Caddesi’nde toplanan kinetik enerji elektriğe dönüştürülerek, sokak lambaları ve Bluetooth vericilerine güç sağlanacak. Ayrıca müşteriler, akıllı telefonları aracılığıyla kendi adımlarını izleyerek ne kadar elektrik ürettiklerini görebilecek. Yol boyu kuş sesleri onlara eşlik edecek.

Bird Caddesi gelecekteki moda, yaşam, perakende merkezleri için bir pilot proje olacak tasarlandı. İnsan trafiğinin fazla olduğu caddelerde, piezoelektrik teknolojisi ile aydınlatma, seslendirme gibi ihtiyaçlar sürdürülebilir bir şekilde karşılanabilir. shiftdelete’in haberine göre yenilikçi, akıllı caddelerde önümüzdeki birkaç yıl içinde adımlardan enerji üretilecek.

Kaynak adres : Hürriyet

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA