SON DAKİKA

MedyaSu.com

Apple Qualcomm’la davalık oldu! Sebebi ise…

Qualcomm, iPhone’nin pil ömrünü arttırmak için 6 adet patentini kullandığını iddia ederek Apple’a dava açtı. İki şirket bir süredir karşılıklı davalarla birbirleriyle savaş içerisindeydi.

Apple Qualcomm’la davalık oldu! Sebebi ise…
Bu haber 08 Temmuz 2017 - 8:51 'de eklendi ve 78 kez görüntülendi.

Teknoloji devleri gelir paylaşımı konusunda anlaşmazlığın yarattığı kavgayı hukuki yollardan sürdürüyor. Son davayı açan işlemci üreticisi Qualcomm oldu. Şirketin Kıdemli Başkan Yardımcısı Don Rosenberg yaptığı açıklamada Apple’ın kendi teknolojisini kullandığını ama parasını ödemediğini iddia etti.

Qualcomm şikayet dilekçesini Güney Kaliforniya Bölge Savcılığı’na ve ABD Uluslararası Ticaret Komisyonuna verdi. Bu şikayetin, hangi iPhone modellerini etkileyeceği bilinmiyor. Ticaret Komisyonu’nun kararları vermesi 18 ay sürecek.

Qualcomm’dan Apple’a geçen Türk

İki teknoloji şirketi arasındaki kavga hukuki yolla da sınırlı kalmıyor. Apple, mayıs ayı sonunda Qualcomm’un Mühendislikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Esin Terzioğlu’nu kendi bünyesine katmıştı. 2009’dan beri Qualcomm’da çalışan Terzioğlu, kendi işlemcilerini tasarlayan Apple için önemli bir hamle olmuştu. İddialara göre Apple, kendi modelini üretmek için çalışıyor. Ancak, projeleri hakkında hiçbir bilgi sızdırmayan Apple, bu konuda herhangi bir açıklama yapmadı.

Kaynak adres : Hürriyet

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA