SON DAKİKA

MedyaSu.com

Samsung’dan müthiş yatırım

Samsung, parça üretimi konusunda piyasada ciddi bir öneme ve yere sahip. Samsung önümüzdeki dönemde 18.6 milyar dolarlık yatırımla panel, işlemci ve diğer çiplerin üretiminde liderlik hedefliyor.

Samsung’dan müthiş yatırım
Bu haber 08 Temmuz 2017 - 16:15 'de eklendi ve 106 kez görüntülendi.

Akıllı telefon denince ilk akla gelen şirketlerden olan Samsung, dev bir yatırımla işi daha da büyütmenin peşinde. Halihazırda parça üretim konusunda liderlik koltuğunda oturan Güney Koreli firma, 18.6 milyar dolarlık bütçeyle ezici üstünlük kurmanın peşinde. Bellek çipi, panel ve SoC gibi parçalar yatırımın hedefinde olacak. Bunun yanında bildiğiniz gibi Samsung ISOCELL adı altında kamera sensörlerini de piyasada görmek istiyor.

Reuters’a göre artan ilgi sebebiyle bu yıl bellek üreticileri rekor kar elde edecek. Samsung bu talebe yeni NAND fabrikasında 12,5 milyar dolarlık satış yapması bekleniyor. Ayrıca Samsung, 2017 ilk çeyreğinde açıklanan verilere göre tüm bellek yongalarının %40,4’ünü üretiyor.

Firmanın üzerinde durduğu bir diğer konu başlığı ise ekranlar. Şirket 1 milyar dolara yakın bir yatırımla bu kısımda da büyüme hedefliyor. OLED ekranlara artan ilgi sebebiyle talebi karşılamakta zorlanan Samsung, alternatif çözümlere yönelmiş durumda. Son olarak 10. yıla özel çıkan iPhone 8 için, Apple’ın Samsung’dan 70 milyon kadar OLED panel sipariş ettiği iddia edilmişti.

Kaynak adres : Mynet

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA