SON DAKİKA

MedyaSu.com

Google eve polis çağırdı, hayat kurtardı!

Akıllı ev cihazlarının polisler için oldukça değerli olabileceğini yavaş yavaş öğreniyoruz. Google Home, bir çiftin şiddetli bir ev içi anlaşmazlığa yaşadığı sırada eve polis çağırarak kadının hayatını kurtardı.

Google eve polis çağırdı, hayat kurtardı!
Bu haber 10 Temmuz 2017 - 17:35 'de eklendi ve 89 kez görüntülendi.

New Mexico Albuquerque’de Eduardo Barros isimli bir kişi, kız arkadaşı ve onun kızıyla birlikte otururken bir konu üzerinde tartışmaya başladı ve kavga fiziksel bir hale dönüştü. Barros evde bulundurduğu silahı çekerek kız arkadaşını tehdit etmeye başladı. Bu sırada ev içerisinde “Polisi aradın mı?” diye bağırarak dolaşmaya başlayan Barros’un bu sözleri, Google Home tarafından algılandı ve akıllı hoparlör polisi aradı.

Polisler kısa bir süre içinde eve operasyon düzenleyerek Barros’un kız arkadaşını ve çocuğunu evden çıkarttı. Kadın hafif yaralarla olayı atlattı. Barros ise yasadışı yollardan silah edinmek ve barındırmak, evde bulunan bir kişiye saldırı ve kişiyi özgürlüğünden alıkoymak suçuyla yargılanacak.

Polis şefi, “Acil servislerle bağlantı kurmak için bu yeni teknolojinin beklenmedik kullanımı, muhtemelen bir hayatın kurtarılmasına yardımcı oldu” dedi.

Kaynak adres : Hürriyet

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA