SON DAKİKA

MedyaSu.com

Hareket Enerjisiyle Şarj Olan Akıllı Saat

Hareket Enerjisiyle Şarj Olan Akıllı Saat
Bu haber 10 Temmuz 2017 - 9:34 'de eklendi ve 112 kez görüntülendi.

Aktivite takibi ve bildirim özelliği gibi bir çok özelliğe sahip olan akıllı saatlerin yoğun batarya kullanımına bir çözüm getiren Hareket Enerjisiyle Şarj Olan Akıllı Saat projesi SEQUENT ile şarja takmadan çok daha özgür bir saat deneyimi yaşatmayı hedefliyor.

Eskiden beri otomatik saatlerde kullanılmakta olan hareket enerjisi (kinetik enerji) ile saat içinde bulunan yarım dairenin döndürülmesi ve bu dönüş hareketi ile saat içerisindeki yayın gerilmesi prensibine dayanarak şarj olan SEQUENT, bu alanda klasik saatler ile akıllı saatlerin avantajlı olduğu alanları birleştirerek akıllı saatlerde şarj sorununu ortadan kaldırmayı başarmış.

İçerisinde herhangi bir pil bulunmayan saat, hareket enerjisini elektrik enerjisine çevirerek hem akrep ve yelkovanı döndürüyor hem de Bluetooth, GPS, kalp atışı sensörü, aktivite takibi, bildirim sistemi (titreşim) gibi elektronik bileşenlerin çalışmasını sağlıyor. Aktivite takibinin telefondan yapıldığı saat ayrıca 50 metreyekadar suya dayanabiliyor.

Modern ve klasik saat anlayışı çok iyi bir şekilde birleştiren ekip, tasarım olarak da bu anlayışı saat çok güzel bir şekilde yedirebilmiş. Hedeflenen 80.000 isviçre frangını geçen proje belirli miktarlarda bağış yaparak ilk çıkan ürünlere sahip olabilir veya saatin resmi kanallarında satışa çıkmasını bekleyebilirsiniz.

Kaynak adres : TeknoVudu

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA