SON DAKİKA

MedyaSu.com

iPhone 8, Apple’ın başına bela oldu!

Apple’ın iPhone’un 10. yıl dönümüne özel olarak tasarladığı iPhone 8, Cupertino merkezli teknoloji devinin başına bela oldu. İşte konu ile ilgili detaylar.

iPhone 8, Apple’ın başına bela oldu!
Bu haber 13 Temmuz 2017 - 14:02 'de eklendi ve 89 kez görüntülendi.

Şu aralar Apple’ın hummalı bir şekilde iPhone 8 üzerinde çalıştığını zaten biliyoruz. Cupertino merkezli şirket, iPhone 8 haricinde iPhone 7s ve iPhone 7s Plus üzerinde de çalışıyor fakat bu cihazlara ilişkin pek bir sızıntı ile karşılaşmıyoruz.

Bu durumun temel nedeni iPhone 7s ve iPhone 7s Plus’ın, klasik iPhone çizgisinde bir tasarıma sahip olması. Dolayısıyla bu modellerde Apple’ı zorlayacak bir durum söz konusu değil. Fakat iş iPhone 8’e geldiğinde, sorunlar da birbirini izliyor. Zira Apple, hala iPhone 8’deki parmak izi okuyucusu sorununu çözebilmiş değil.

Amerikalı teknoloji devine yakın kaynaklardan gelen son bilgilere göre, parmak izi okuyucusunun ekranın alt kısmına yerleştirilmesinde hala önemli sorunlar mevcutmuş. Dolayısıyla Apple bu konuda ne yapacağına henüz karar vermemiş.

İşin en önemli kısmı ise, Amerikalı şirketin bu konudaki kararını Ağustos ayına kadar vermiş olması gerektiği. Çünkü bu dönemden sonra belirli siparişler verilip, seri üretim sürecine geçilmiş olması gerekiyor. Eğer Apple önümüzdeki 2 haftalık süreçte parmak izi okucusu sorununu çözemezse muhtemelen Samsung’un stratejisini uygulayacaktır. Yani parmak izi okuyucusunu telefonun arka kısmına yerleştirecektir.

Bu konudaki bir diğer iddia ise Apple’ın sadece yeni yüz tarama sistemini kullanacağı yönünde. Fakat bu yöntemin parmak izi okuyucusu kadar güvenilir olmaması, bazı soru işaretlerini de beraberinde getiriyor.

Kaynak adres : Mynet

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA