SON DAKİKA

MedyaSu.com

Şirketler kendi kağıt geri dönüşümünü yapabilecekler

Atık kağıttan kullanılabilir kaliteli kağıt üreten ‘ilk ofis kağıt laboratuarı’ ve Çok yakın bir zamanda Avrupa’da satışa çıkması beklenen PaperLab ile bir iş gününde 6.720 adet yeni kağıt üretimi yapılabiliyor.

Şirketler kendi kağıt geri dönüşümünü yapabilecekler
Bu haber 13 Temmuz 2017 - 8:41 'de eklendi ve 60 kez görüntülendi.

Ofislerdeki atık kağıtları su kullanılmadan kuru prosedürle normal kullanılabilir kaliteli kağıda dönüştüren çevreci makine PaperLab, ‘ofis kağıt laboratuarı’ konseptiyle Dünyada bir ilk.Yazıcı teknolojisinde lider kurumlar arasında olan Epson, kağıda verdiği önemi PaperLab modeliyle geri dönüşüm ve çevrecilik bazında bir kez daha vurguluyor.

Lojistik maliyetlerine son

Günümüzde halen birçok lojistik işlem gerektiren ve toplanması, üretimi ve satışı farklı lokasyonlarda gerçekleştirilen kağıt geri dönüşüm işlemi artık tek bir noktada ve tek bir makineyle yapılabilecek. Gizliliği yüksek dokümanların da güvenli şekilde geri dönüşümünün sağlanabilecek olması ise ayrı bir avantaj.
Bir iş gününde 6.720 adet yeni kağıt üretimi

Atık kağıtların yüklenmesinin ardından işleme başlandığında ilk yeni kağıt çıktısını ortalama 3 dakikada temin eden PaperLab, dakikada ortalama 14 ve sekiz saatlik bir iş günü süresinde 6.720 adet A4 kağıt üretebiliyor.

Esanslı, renkli, farklı kalınlık ve boyutta kağıt üretim imkanı

Epson’un PaperLab modelinin sunduğu büyük avantajlar arasında yer alan bir konu da üretilen kağıtların isteğe bağlı olarak çok farklı özelliklere sahip olabilmesi. A4 ve A3 boyutunda, farklı kalınlıklarda, farklı renklerde ve hatta kokulu kağıt üretmek mümkün.

Susuz üretim teknolojisi ile çevreye daha da büyük katkı

Normal teknolojilerde 1 sayfa A4 kağıt üretmek için ortalama 1 bardak temiz su kullanılmakta. Epson’un geliştirdiği susuz, kuru geri dönüşüm teknolojisiyle Dünyamızın ana kaynağı olan ve giderek azalan temiz suyun kullanımı da devre dışı kalıyor. Lojistik anlamda herhangi bir transfer de gerekmediğinden eş zamanlı olarak karbondioksit salımı da otomatikman yok oluyor.

Kaynak adres : Mynet

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA