SON DAKİKA

MedyaSu.com

Spotify ve Sony Music anlaştı

Yakın zamanda halka arz etmesi umulan dijital müzik dünyasının devi Spotify, gücüne güç katmak için Sony Music Entertainment ile lisans anlaşması imzalamak için karar aldı.

Spotify ve Sony Music anlaştı
Bu haber 15 Temmuz 2017 - 10:27 'de eklendi ve 90 kez görüntülendi.

Halka arz edilme aşamasında önemli bir avantaj yakalamak isteyen dijital müzik devi Spotify, Sony Music Entertainment ile lisans anlaşması imzaladı.

Şirket hatırlanacağı üzere yakın zamanda da buna benzer olarak Universal Music Group ile anlaşma imzalamış ve bu doğrultuda belirli sanatçılara ait müzikleri sadece premium hesap sahiplerinin hizmetine sunmuştu.

Gelen bilgilere göre Spotify, son olarak da Sony Music Entertainment ile benzer bir anlaşma yapmaya oldukça yakın. Sia ve Zara Larsson gibi ünlü müzisyenler ile anlaşmaları olan Sony Music Entertainmetn ile yapılacak olan bu ortaklık ile şirket gelir hanesinde bir adım daha öne çıkmanın planlarını yapıyor.

Spotify, geçen yıl açıkladığı 140 milyon kullanıcıya rağmen 390 milyon dolar zarar ile karşılaştığını belirtmişti. Firma yaptığı kampanya ve reklamlar ile premium abone sayısını her geçen gün arttırmanın planlarını yapıyor.

Kaynak adres : Mynet

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA