SON DAKİKA

MedyaSu.com

Lüks Telefon Üreticisi Vertu İflas Etti

Dünyanın en pahalı akıllı telefonlarını üreten Vertu markası iflas ettiğini açıkladı ve fabrikasını kapattı. Geçtiğimiz Mart ayında Hakan Uzan tarafından borç batağındayken satın alınan Vertu markası iflas etmekten kurtulamadı.

Lüks Telefon Üreticisi Vertu İflas Etti
Bu haber 17 Temmuz 2017 - 9:17 'de eklendi ve 91 kez görüntülendi.

1998 yılında Finlandıyalı Nokia markasının lüks kolu olarak kurulan Vertu markası o zamandan şimdiye birçok kez el değiştirmek zorunda kaldı. Bir dönem işler iyi gitse de özellikle akıllı telefonların (android, ios) çıkmasıyla şirketin işleri kötüye gitti diyebiliriz.

Değerli taşlarla ve metaryallerle kaplanarak üretilen Vertu marka cep telefonları 6000$ ile 20000$ arasında fiyat etiketine sahip oluyorlardı. Ancak gelişen teknolojiyi yeterince takip edemeyen firma iflas etmekten kurtulamadı. Android işletim sistemi kullanan Vertu akıllı telefonları kamera ve donanım açısından çağı yakalayamadı.

Vertu markası en son Mart ayında Hakan Uzan tarafından yaklaşık 61 milyon dolara satın alınmıştı. Ancak işler Uzan’ın istediği gibi gitmedi ve şirket 68.5 milyon dolar zarar ederek iflas etti. Vertu bünyesinde çalışan 200 kişi de şimdi kendilerine yeni iş arıyorlar.

Hakan Uzan’ın marka değerini koruyacağı ve ileride farklı yatırımlar yapacağı da gelen diğer bilgiler arasında. Ancak ilerideki yatırımların akıllı telefon üzerine mi veya yine lüks telefon üzerine mi olacağı şuan için belirsizliğini koruyor.

Kaynak adres : Teloji

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA