SON DAKİKA

MedyaSu.com

Microsoft görme engellilerin gözü olacak!

apay Zeka’ya büyük yatırımlar yapan Microsoft, sosyal sorumluluk projesi niteliğinde bir çalışmaya imza attı. Görme engellilerin çevreyi algılamalarında yardımcı olacak olan Seeing Al uygulaması iOS platformunda kullanılabilir durumda.

Microsoft görme engellilerin gözü olacak!
Bu haber 19 Temmuz 2017 - 9:45 'de eklendi ve 119 kez görüntülendi.

Yeni yapay zeka uygulaması Seeing Al, görme engellilerin bilişsel algısının artmasını sağlayarak, engellilerin gündelik faalitetlerine yardımcı oluyor. Uygulama, akıllı telefonlar ve Pivothead SMART gözlükler için tasarlandı ve şuan iOS üzerinden ulaşılabiliyor. Akıllı telefon ve akıllı gözlüklerle görüntüyü algılayan uygulama, verileri analiz ederek kullanıcıya ulaştırıyor. Uygulamanın en önemli özellikleri bireyin vücut analizini yapabilmesi ve ruh halini algılayabilmesi olarak gösteriliyor. Ayrıca, Seeing All, para banknotlarını da ayırabiliyor. Bilişsel algılamasının yanı sıra metinler, menüler, işaretler, barkodlar ve hatta yönleri okuyabiliyor.

Seeing AI uygulaması şu an için  Birleşmiş Devletler, Hindistan, Kanada, Singapur, Hongkong ve Yeni Zelanda’da kullanılabiliyor. Uygulamanın Android için ne zaman piyasaya sürüleceği ise bilinmiyor.

Kaynak adres : Hürriyet

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA