SON DAKİKA

MedyaSu.com

İşte Google Glass’ın yeni hali

Bir dönem herkeste büyük heyecan uyandıran ancak beklenen satış rakamlarına ulaşamayan Google Glass geri döndü. Yeni Google Glass EE, artık yalnızca kurumsal müşterilere hizmet verecek. Glass’ın kurumsal alandaki başarısını gören Google, bir süredir Google Glass Enterprise Edition üzerinde çalışıyordu. Geçtiğimiz günlerde yenilenen tasarımı ve özellikleriyle yeni Google Glass duyuruldu.

İşte Google Glass’ın yeni hali
Bu haber 20 Temmuz 2017 - 10:42 'de eklendi ve 75 kez görüntülendi.

Google’ın bir dönem herkesi heyecanlandıran ancak piyasada yeterli ilgiyi göremeyen akıllı gözlüğü Google Glass, geri dönüyor. Akıllı gözlüğün hedef kitlesini değiştiren Google, artık kurumsal müşterilerine odaklanacak.

Ortaya çıktığı 2013 yılında bireysel kullanıcılardan beklediği ilgiyi göremeyen Google Glass’ın, kişilerin gizliliğini ihlal edeceği veya güvenlik problemleri oluşturacağı düşünülüyordu.

Tüm bu endişelere rağmen, Google Glass’ın çalışanlar için oldukça kullanışlı olduğunu fark eden Google, yönünü iş ve işçilere çevirdi.

2015’in başında Google Glass’ın asıl versiyonu Explorer’s Edition’ın bireysel kullanıcılara satışı durdurulsa da gözlüğün GE, Boeing, DHL ve AGCO gibi Amerikan şirketlerine satışı devam etti.

Akıllı gözlük ile birlikte, tarım makineleri ve ilaçları üreticisi AGCO, üretim süresini 25 daha kısaltırken lojistik şirketi DHL yüzde 15 daha verimli çalışmaya başladı.

Glass’ın kurumsal alandaki başarısını gören Google, bir süredir Google Glass Enterprise Edition üzerinde çalışıyordu. Geçtiğimiz günlerde yenilenen tasarımı ve özellikleriyle yeni Google Glass duyuruldu.

Yeni Google Glass EE, 5 MP’den 8 MP’e çıkartılan kamerası, daha uzun batarya ömrü, daha iyi işlemcisinin yanı sıra daha büyük ekran prizması ve katlanabilir tasarımı ile tam anlamıyla iş ortamında kullanılmak için tasarlanmış.

shiftdelete’in haberine göre yeni Google Glass’taki en büyük değişiklik ise, modülün çerçeveden tam olarak ayrılmış olması denebilir. Artık Glass EE tüm gözlüklerle birlikte çalışabiliyor.

Son olarak Google Glass’ın tekrar bireysel kullanıcılar için satışının beklenmediğini belirtelim.

Kaynak adres : Mynet

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA