SON DAKİKA

MedyaSu.com

Bixby Galaxy S8’lere nihayet geldi!

Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+ ile birlikte bir de sanal asistan Bixby‘i duyurmuştu. Ancak Bixby uzun süredir kullanıcılarıyla buluşamamıştı. İngilizce komutları anlama sorunu yaşadığı dile getirilen Bixby sonunda kullanılabilir hale ulaştı!

Bixby Galaxy S8’lere nihayet geldi!
Bu haber 21 Temmuz 2017 - 8:54 'de eklendi ve 131 kez görüntülendi.

iPhone’nin sanal asistanı Siri’ye rakip olması beklenen Bixby bir süredir test ediliyordu. Bu süreçte Samsung’un Bixby’yi bir türlü İngiliz diliyle uyumlu hale getirilemediği söylenmişti. Sesli olarak komut alması gereken bu akıllı asistanın İngilizce dilinde kelimelerin sıralanışı ve farklı aksanları algılama problemi Samsung’un başını ağrıtacak gibi görünüyordu. Sonunda bu sürecin sonuna gelindi. Samsung’un sanal asistanı Bixby, Galaxy S8 veGalaxy S8+ kullanıcıları için hizmete sunuldu.

Bixby’i kullanmaya başlamak için önce kurulumunu yapmanız gerekiyor. Bunun için ise Bixby için atanan tuşa basmanız ve beklemeniz yeterli. Ardından “Hi, Bixby” diyerek asistanı aktif duruma getirebilirsiniz. Telefonunuza dokunmadan komut vermenizi sağlayan, üçüncü parti uygulamalarla uyumlu hale getirilen ve daha hızlı cevap vermek üzere programlanan Bixby şimdilik sadece İngilizce dilini algılayabiliyor. Sanal asistanın diğer dillerle ne zaman uyumlu hale gelecegi şu an için belirsiz.

Kaynak adres : Hürriyet

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA