SON DAKİKA

MedyaSu.com

iPhone Samsung ile el sıkıştı

Apple ve Samsung bir kez daha el sıkıştı. Akıllı telefon pazarının zirvesinde bulunan iki dev isim daha önce OLED paneller konusunda önemli bir anlaşmaya imza atmışlardı. Bilindiği üzere Apple, bu sene satışa sunacağı ilk OLED ekranlı iPhone modeli için ezeli rakibinin kapısını çalmıştı.

iPhone Samsung ile el sıkıştı
Bu haber 21 Temmuz 2017 - 15:32 'de eklendi ve 153 kez görüntülendi.

OLED ekranlar konusunda yapılan ticari anlaşmanın olumlu bir şekilde sonuçlanması sonrası, Apple bir kez daha Samsung’un kapısını çaldı.

Yapılan açıklamada, Samsung’un önümüzdeki dönemde satışa sunulacak olan yeni iPhone modellerinde kullanılacak olan A12 yonga setlerini üreteceği belirtildi. Samsung 7nm teknolojisi ile üretilecek olan A12 yonga setleri için üst düzey UV cihazları satın aldı.

Apple’ın yonga setleri 2013’ten bu yana TSMC tarafından üretiliyordu. Samsung bu hamle ile yonga seti üretimi anlamında Tayvanlı rakibine karşı da önemli bir üstünlük sağlamış oldu.

Apple ve Samsung’un arasında gerçekleştirilen bu yeni anlaşmanın detayları ise henüz net bir şekilde açıklanmış değil. Bakalım OLED ekranla başlayan ve yonga seti üretimi ile devam eden bu ticari ilişkinin sonu nereye varacak.

Elbette dip not olarak şunu da belirtelim. Apple hali hazırda yonga seti üretimi için yalnızca Samsung’a bel bağlamış değil. Zira Amerikalı teknoloji devinin TSMC ve Qualcomm ile olan anlaşmaları da devam etmekte.

Kaynak adres : Mynet

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA