SON DAKİKA

MedyaSu.com

10. yıl IPhone pek ucuz olmayacak

Apple’ın 10. Yıl için hazırladığı iPhone için fiyat artışı ve erteleme gibi çeşitli tahminler yürütülüyor. Bu tahminlerin veya söylentilerin en yenisi yeni modellerin pek ucuz olmayacağı yönünde olması.

10. yıl IPhone pek ucuz olmayacak
Bu haber 22 Temmuz 2017 - 15:59 'de eklendi ve 120 kez görüntülendi.

Apple, her yıl olduğu gibi bu sene de yeni iPhone modelleri üzerinde çalışmalar yürütüyor. Tabii bu esnada sektörden birçok analistin analiz ve tahmin raporları da arka arkaya geliyor.

Bir süre önce paylaşılan bilgilerde, yeni iPhone Pro telefonun çıkış tarihinde gecikme yaşanacağından ve ürünün ancak yıl sonuna doğru raflarda olabileceğinden söz edilmişti. Gerekçe olarak ise, Apple’ın yeni nesil parmak izi tarayıcı sistemi ve ekran teknolojilerinin entegrasyonundaki problemler gösterilmişti. Yeni gelen bir rapor ise, işlerin o kadar da kötü olmadığını öne sürüyor.

Analistler, yeni iPhone’larda bir ertelemenin söz konusu olmayacağını ve Apple’ın geleneksel takvimini bu sene de takip edeceğini bildirdi. Bildiğiniz üzere Apple, yeni telefon modellerini genellikle eylül ayında tanıtıyor ve kısa süre sonra da satışa sunuyor. Bu yıl da aynısının olması bekleniyor. Eğer üretim sürecinde sıkıntılar olursa, bunun da ertelemeye yol açmayacağı, ama ilk etap üretim adedinin düşürülebileceği konuşuluyor.

Son olarak da tahmini fiyat bilgisinden söz edelim. Ünlü telefon serisinin 10. yılına denk gelecek yeni modelin 1100 dolar olacağı belirtilmiş. Bu da yaklaşık 4 bin lira demek. Çeşitli vergiler ve kâr payı katıldığında ülkemizdeki fiyatı daha yüksek olacaktır. Tabii ki bu bilgilerin resmi bilgiler olmadığını da eklememiz lazım.

Kaynak adres : Mynet

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA