SON DAKİKA

MedyaSu.com

Intel’den 12 çekirdekli işlemci

Bir yandan 8. nesli için çalışmalarını sürdüren Intel’in amiral gemisi serisi diyebileceğimiz i9 ailesine yeni bir üye eklenmek üzere.

Intel’den 12 çekirdekli işlemci
Bu haber 27 Temmuz 2017 - 15:28 'de eklendi ve 123 kez görüntülendi.

Bir süre önce varlığı şirket tarafından açıklanan i9 7920X’in özellikleri de yayınlandı. Merakla beklenen Core-X serisi işlemci, 12 çekirdekli ve 24 thread’li yapısıyla AMD’nin Ryzen Threadripper 12’nin rakibi konumunda bulunuyor. 2.9 GHz’lik minimum frekans hızı sunacak olan güçlü işlemci bu alanda 3.5 GHz hızı bulunan rakibinden geride kalmış durumda. Buna karşın Intel’in Turbo boost Max Technology 3.0 özelliğini de unutmak yanlış olur. İşlemcinin turbo ile kaç GHz hıza çıkacağı ise henüz bilinmiyor.

VR platformuna özel destek alan yeni işlemci, ayrıca özel birtakım overclock yeteneklerine de sahip. Rakibi Ryzen Threadripper 12’nin 800 dolarlık fiyatı karşısında 1200 dolarlık fiyat etiketine sahip olacak olan i9 7920X, bu alanda da rakibinin gerisinde kalmış gibi gözüküyor. Diğer tüm detayları Intel’in ürünü lanse etmesiyle ortaya çıkacak fakat işlemcinin ne zaman çıkış yapacağı da bilinmiyor.

Kaynak adres : Mynet

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA