SON DAKİKA

MedyaSu.com

Alphabet, rekor gelir elde etti

Alphabet, yılın 2. çeyreğine ait finansal bazı detayları açıkladı. 26 milyar dolar gibi rekor bir gelire imza atan şirket, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre karını %21 oranında arttırdı.

Alphabet, rekor gelir elde etti
Bu haber 28 Temmuz 2017 - 14:54 'de eklendi ve 117 kez görüntülendi.

Şirketin net geliri ise 6.2 milyar dolar ancak Avrupa Komisyonunun verdiği 2.7 milyar dolarlık ceza nedeniyle bu sayı 3.5 milyar dolara düşüyor. Avrupa Komisyonu, Google alışveriş arama sonuçlarında rekabet kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle bu cezaya çarptırılmıştı.

Basında ve ekonomi dünyasında hayranlıkla karşılanan bu büyüme, Alphabet’in söylediğine göre gelirin maliyetten daha hızlı büyümesi sayesinde gerçekleşiyor. Hemen hemen her alanda yer alan ve araştırmacı kimliği ile tanınan şirketin maliyetleri %28 oranında artmış durumda. Ayrıca uzmanlar, Google’ın arama motoruna trafik çekmek için harcadığı paranın beklentilerinin çok üstüne olduğunu ve bu durumun ilerde sorun çıkarabileceğini söylediler.
İnternet reklamcılığını domine ettiğini %18 gelir artışıyla kanıtlayan Google’ın, tahminlere göre bu sene 73 milyar dolarlık reklam geliri olacak. En yakın rakip Facebook’un bu alanda 36 milyar dolarlık gelirde kalacağı tahmin ediliyor. Amerikalı Facebook ise, mali detaylarını çarşamba günü paylaşacak.

Alphabet’in diğer olarak adlandırdığı çoğunlukla sadece araştırma yapan departmanların (otomobil departmanı gibi) zararı ise azaldı. Bu alanda geçtiğimiz yılın aynı döneminde 855 milyon dolar zarar eden şirket, bu sezonu 772 milyon dolar zararla kapatmayı başarmış oldu.

Kaynak adres : Mynet

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA