SON DAKİKA

MedyaSu.com

Android Pay Desteği genişliyor

Google’ın meşhur ödeme sistemi Android Pay yavaş yavaş ilerlemesini sürdürüyor.

Android Pay Desteği genişliyor
Bu haber 29 Temmuz 2017 - 13:46 'de eklendi ve 156 kez görüntülendi.

Kredi/banka kartınızı telefonunuza tanımladıktan sonra yakın alan iletişimini (NFC) kullanarak çok pratik biçimde ödeme yapmanıza olanak tanıyan sistem şimdilik İspanya ile birlikte altı ülkeye destek veriyor ve destek verdiği ülkelerde her yerde kullanmanız mümkün olmuyor.

Google Açıklamıştı

Amerikalı şirket geçtiğimiz mayıs ayında Android Pay’in sonraki hedeflerinden birinin İspanya olduğunu söylemiş, destek sinyalleri vermişti. Şu anda sadece Visa ve Mastercard etiketli kredi ve banka kartlarıyla çalışan sistem, İspanya genelinde 1 milyondan fazla noktada kullanılabilecek. Google’ın yayınladığı belli başlı markaların yer aldığı destek listesinde İspanya’nın en çok alışveriş yapılan ünlü markalarının yer alması insanları kullanıma teşvik edebilir.

Apple’dan geride kaldı

NFC dünyasına çok geç giriş yapmasına rağmen Apple Pay şu anda dünyanın 21 ülkesinde hizmet verebiliyor. Mağaza zenginliği açısından hala sıkıntı yaşasa da iki şirket arasındaki rekabette Apple önde.

Ayrıca destek, yalnızca akıllı telefonlarda değil Android Wear’lı akıllı saatlerde de bulunuyor. Şayet akıllı saatinizde NFC özelliği bulunuyorsa büyük ihtimalle siz de Android Pay’i kullanmaya hazırsınız demektir.

Sistemin ülkemize gelmesi ile ilgili herhangi bir bilgi bulunmuyor dolayısıyla belirli bir tarihten bahsetmek de mümkün değil.

Kaynak adres : Mynet

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA