SON DAKİKA

MedyaSu.com

Para ve kredi kartının yerini gülücük alacak: Gülerek hesap ödemek artık mümkün

Alışveriş dendiğinde tüm dünyada ilk akla gelen şirketlerden biri olan Alibaba daha önce duyulmamış bir yenilikle karşımıza çıkıyor. Alibaba’nın ödemelerinden sorumlu olan Alipay, Çin’de bulunan bazı restoranlarda bir kameraya gülümseyerek hesap ödenebilmesini sağlayan bir sistem geliştirdi.

Para ve kredi kartının yerini gülücük alacak: Gülerek hesap ödemek artık mümkün
Bu haber 05 Eylül 2017 - 10:00 'de eklendi ve 168 kez görüntülendi.

Günümüzde ödeme yapmak için çok farklı yöntem ve araçlar kullanılabilir durumda. Birçok restoranda NFC sayesinde akıllı telefon kullanarak hesap ödenebiliyor. Alipay, bu durumu birkaç adım öteye taşıyarak yepyeni bir sistem geliştirmeyi başardı!

“Smile to Pay” isimli sistem sayesinde akıllı telefonunuzu kullanmaya gerek kalmadan yalnızca gülücüğünüzü kaydeden kameradan bir fotoğrafınızın çekilmesi yeterli olacak. Bu sistemin insan yüzü yerine herhangi bir fotoğraf görüntüsüyle kandırılmasının imkansız olduğu belirtilirken kameranın çalışma kodlarının oldukça başarılı bir şekilde oluşturulduğu kaydedildi. Kamera sisteminde yer alan derinlik algılayıcı sensörler sayesinde ödeme herhangi bir benzerlikle de gerçekleştirilemiyor.

Smile to Pay sisteminin Çin genelinde yakın zaman içerisinde yayılmaya başlayacağı öngörülüyor. Şu an için bir kısım KFC restoranlarında kullanılabilen sistem, yakın zaman içerisinde hem pratik olması hem de eğlenceli haliyle oldukça popülerleşecek gibi duruyor.

Kaynak adresi: GZT Haber

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA